Fotogalerie

Mikuláš
Vloženo dne: 5.12.2022
Počet fotek: 76
Tradice kolem Mikulášovy osoby je velmi výrazná. V předvečer 6. prosince navštěvuje muž s bílým vousem - často v doprovodu čerta a anděla děti a obdarovává je nebo je kárá pro jejich nezpůsoby. Pokud se Mikuláš nedostaví osobně, lze za oknem nalézt pytlíky naplněné sladkostmi.
Informatika 4. ročníky bez PC
Vloženo dne: 30.11.2022
Počet fotek: 33
Rozvoj informatického myšlení se dá rozvíjet i logickými hrami, hlavolamy, postupy při řešení úkolů, tréninkem paměti. Žák "získává, vyhledává, kriticky posuzuje, spravuje a sdílí informace, k tomu volí postupy, způsoby a prostředky, které odpovídají konkrétní situaci a účelu. Zefektivňuje a zjednodušuje své pracovní postupy a zkvalitňuje výsledky své práce."
Akce školního žákovského parlamentu
Vloženo dne: 29.11.2022
Počet fotek: 1
Projekt zlomky 5. B
Vloženo dne: 29.11.2022
Počet fotek: 22
Projekt Zlomky - účinně spolupracujeme ve dvojicích, vyhledáváme a třídíme informace, rozumíme různým textům, nasloucháme druhým, vhodně reagujeme, vytváříme prostor pro komunikaci.
Vaření 8. C
Vloženo dne: 29.11.2022
Počet fotek: 5
Třída 8. C vařila vánoční ukrajinské jídlo - Kuťa. Je to jídlo, kterým se začíná štědrovečerní večeře. Dají si lžičku či více tohoto jídla a začíná hostina.
Recept: Uvaří se kroupy (malé, lámanka). Na talíři se smíchají s medem, mletým mákem, chalvou a oříšky (pinie, vlašské). Pak už jen dobrou chuť. 
Divadlo 4. B
Vloženo dne: 28.11.2022
Počet fotek: 5
Ronja, dcera loupežníka, švédské autorky Astrid Lindgrenové, patří ke klasickým dílům světové literatury pro děti. Je to jeden z mála dětských příběhů, ve kterém je hlavní hrdinkou a hybatelem dění dívka.
Vypráví o rodícím se přátelství Ronji a Birka, dětí náčelníků dvou znepřátelených
loupežnických rodů Mattisovců a Borkovců. Kvůli stupňující se nesnášenlivosti svých otců opustí děti domovy a odejdou spolu žít do divoké lesní přírody, obývané nelítostnými větrnicemi, mámivými bludičkami, skřítky šedivíky a čumbrky.
Je to ale také příběh Ronji a jejího otce Mattise, příběh o lásce otce a dcery, o konfliktech,zavržení a odpuštění, příběh dvou generací, který přináší poselství, že dětští hrdinové dokáží svými činy změnit nefunkční svět dospělých k lepšímu.
Inscenace kombinuje principy činoherního a loutkového divadla a nového cirkusu, za
doprovodu živé hudby a navazuje na předchozí úspěšný realizovaný projekt Studia DAMÚZA a režiséra Filipa Jeviče Bajaja aneb Hledá se hrdina!, který získal řadu prestižních ocenění a zazářil na tuzemských loutkových festivalech.
Vánoční trhy
Vloženo dne: 28.11.2022
Počet fotek: 64
Po dvou letech se opět uskutečnily tradiční vánoční trhy. Děkujeme všem účastníkům. Trhy uvedli žáčci školní družiny s paní učitelkou Černou krásnými vánočními koledami. 
Návštěvy výuky 4
Vloženo dne: 25.11.2022
Počet fotek: 47
Tandemová výuka v 5. ročníku. Španělštináři po 3 měsících výuky jsou pekelně šikovní. Žáčci 2. ročníku při výuce anglického jazyka a první čtenářská dílna.
Příprava na advent
Vloženo dne: 24.11.2022
Počet fotek: 2
Žáci 5. B ozdobili vánoční stromky. Blíží se první adventní neděle, my jsme připraveni.
Testování ČŠI 2022
Vloženo dne: 21.11.2022
Počet fotek: 1
V listopadu proběhlo ve škole testování tělesné zdatnosti pod hlavičkou České školní inspekce. Testovali se všichni žáci 3. a 7. ročníků. Měření probíhá na každé škole v ČR z následujících disciplín. Skok z místa, sedy lehy, člunkový běh 4x10m a vytrvalostní běh. U nás na škole proběhlo vše v pořádku a otestovalo se přes sto žáků. Nyní budeme čekat na zpracování údajů a na výsledný report. 
Florbal IV. kategorie
Vloženo dne: 21.11.2022
Počet fotek: 1
16.11. 2022 ve sportovním areálu Hamr Bráník proběhl turnaj ve florbale IV. kategorie. V celém turnaji jsme předváděli výborné výkony, ale na postup do finále to bohužel nestačilo. Náš tým byl určitě věkově nejmladší ze všem, proto máme dobré vyhlídky do příštích ročníků. Věříme, že příště zabojujeme o ta nejvyšší umístění. 
Basketbal IV. kategorie
Vloženo dne: 21.11.2022
Počet fotek: 4
11.11.2022 se u nás v nové sportovní hale konal turnaj v basketbalu pro nejstarší žáky. Byla to pro nás velká výzva, protože pro většinu kluků byl toto jejich první turnaj v basketbale. Na tělesné výchově jsme se snažili co nejlépe připravit a myslím, že se nám to povedlo. Sice jsme byli ve skupině na třetím místě a do finálového turnaje jsme nepostoupili, ale hráli jsme vyrovnaně a dokázali se ostatním školám vyrovnat. Stejně tak uspořádání v naší moderní hale je skvělá vizitka pro naší školu. Zapojujeme se tímto do řad škol, která pomáhají s organizací pro ostatní školy. Všichni byli spokojeni a to byl cíl této akce. 
 
 
Informatika 4. ročníky
Vloženo dne: 16.11.2022
Počet fotek: 38
Dnešní první hodina algoritmizace a programování. 
Návštěvy výuky 3
Vloženo dne: 15.11.2022
Počet fotek: 28
Práce devátých ročníků v českém jazyce, úžasná tandemová výuka v 5. C a čtenářská dílna v 8. C.
Návštěvy výuky 1
Vloženo dne: 11.11.2022
Počet fotek: 47
Jak probíhá výuka žáků v chemii, informatice, přírodopisu nebo matematice?
Emeritní učitel ZŠ Bítovská
Vloženo dne: 11.11.2022
Počet fotek: 2
Mgr. Dana Hapková učila na Základní škole Bítovská mnoho let. Připravovala naše nejmenší žáky a vedla je celým prvním stupněm. Byla velmi tolerantní a respektující vyučující. Byla oceňovanou učitelkou jak žáky, rodiči i pedagogy. Děkujeme jí za celoživotní práci ve školství.
Návštěvy výuky 2
Vloženo dne: 11.11.2022
Počet fotek: 44
Co se žáci dozví v zeměpise? Kde leží Brazílie, jak se zde mluví, jaká města, řeky ... tam jsou a další zajímavosti nastudovali dnes ve škole. Jak se rýsuje loď dle matematického diktátu? Jak žáci dokáží spolupracovat ve skupinách při českém jazyce, a ještě k tomu vše procvičit a zopakovat?
PIšQworky
Vloženo dne: 8.11.2022
Počet fotek: 13
Dne 8.11.jsme se zúčastnili oblastního kola turnaje PIšQworky na Arcibiskupském gymnáziu. I přes usilovný trénink se nám nepodařilo projít základním kolem a tak jsme po třech zápasech (dvou remízách a jedné prohře) ze základního kola vypadli.
Svatomartinská slavnost
Vloženo dne: 8.11.2022
Počet fotek: 6
Dnešního svatomartinského lampionového průvodu, který začínal výborným vystoupením VIII. oddělení pod vedením Jitky Černé se zúčastnilo mnoho žáků, rodičů a přátel školy. Akce se moc vydařila.
Sponzorství Želvy obrovské - ZOO Praha
Vloženo dne: 7.11.2022
Počet fotek: 2
Informatika v 4. ročníku
Vloženo dne: 2.11.2022
Počet fotek: 12
Zlomky? Jak na ně?
Vloženo dne: 1.11.2022
Počet fotek: 9
Halloween 1. a 2. ročníky
Vloženo dne: 31.10.2022
Počet fotek: 79
Halloween je původně keltský lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých. Svátek se zachoval především v anglosaských zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku a Austrálii. Název vznikl zkrácením anglického „All Hallows' Eve“, tedy „Předvečer Všech svatých“.
​7. AB - netradiční hodina zeměpisu
Vloženo dne: 25.10.2022
Počet fotek: 20
Jižní Amerika sestavená z přírodnin, které žáci našli v areálu školy. I tak lze začít novou kapitolu v zeměpise. Přidanou hodnotou bylo probíhající částečné zatmění Slunce.
Krmítka, budky a ptáci
Vloženo dne: 23.10.2022
Počet fotek: 52
Žáci z 5. a 7. ročníků se účastnili projektu o ptácích, krmítkách a budkách. Kam krmítka a budky umístit, aby byly pro jejich nájemce bezpečné. Čím se jednotlivá zvířata živí. V závěru dne nové "domky" pro zvířata spolu s panem školníkem umisťovali po areálu školy.
 
​Stolní tenis III. kategorie a IV. kategorie
Vloženo dne: 21.10.2022
Počet fotek: 9
21.10. se v areálu Hamr Bráník odehrál turnaj ve stolním tenise. V daný den se prakticky odehrály hned čtyři turnaje. Dva turnaje dívek a dva chlapců. Vše se odehrávalo až na patnácti stolech najednou, proto tento turnaj patří mezi ty nejnáročnější na organizaci. Potvrdili jsme roli, že jsme mezi všechny sporty patří naše škola k nejlepším, když jsme získali jedno druhé a dvě třetí místa. Navíc jsme měli nejlepšího hráče celého turnaje Jáchyma Chybu. Ten neprohrál ani jeden svůj zápas a právem si s ním chtěl každý zahrát. Z celého turnaje máme velkou radost, hlavně kvůli utváření dobré party a rozvoji tohoto sportu u nás na škole. 
Den stromů 2. A
Vloženo dne: 20.10.2022
Počet fotek: 9
Dnes jsme si povídali o tom, proč jsou stromy v přírodě důležité, jakou mají funkci a proč je dobré se o ně starat.
Potom jsme si vyrobili strom, kde jsou všechna roční období.
Informatika 4. A + 4. B
Vloženo dne: 19.10.2022
Počet fotek: 33
Téma: Data, informace, modelování.
Sběr dat (pozorování, jednoduchý dotazník, průzkum) a záznam dat s využitím textu, čísla, barvy, hodnocení získaných dat, vyvozování závěrů.
Jump Arena 6. B a 8. C
Vloženo dne: 19.10.2022
Počet fotek: 14
Pravidla stolování 2. C
Vloženo dne: 18.10.2022
Počet fotek: 16
Muzeum Karla Zemana 3. B
Vloženo dne: 13.10.2022
Počet fotek: 6
S celou třídou do světa fantazie
Muzeum může být i zábava! Zveme vás k návštěvě unikátní interaktivní expozice, která vás provede světem filmových triků génia světového filmu Karla Zemana. Jednotlivé části muzea jsou koncipovány jako filmové scény a malé ateliéry s kulisami, do kterých můžete vstupovat, fotit a natáčet se v akci a pochopit tak podstatu trikové tvorby a výjimečnost fantazie Karla Zemana. Můžete se vznést na létajícím stroji, proletět se na okřídlených koních Barona Prášila či ovládat známou ponorku z Vynálezu zkázy.

Součástí prohlídky jsou i pracovní listy, které žáci vypracovávali.
Školení pedagogů
Vloženo dne: 12.10.2022
Počet fotek: 6
Naši pedagogové se stále školí. Právě proběhlo jedno takové, a to na 3D tisk. Už se těšíme, až nám 3D tiskárna přijde a budeme ji moci využívat ve škole.
Úniková hra 8. A
Vloženo dne: 12.10.2022
Počet fotek: 11
„Vzdělávání není učení se faktům, ale trénink mysli k myšlení.“ Albert Einstein
Učíme se venku - 4. B
Vloženo dne: 6.10.2022
Počet fotek: 30
Naši prvňáčci - 1. C
Vloženo dne: 4.10.2022
Počet fotek: 24
Naši prvňáčci
Paní učitelce i žákům moc děkuji za hodinu českého jazyka.Ve třídě panovala příjemná atmosféra. Pracovní list krásně korespondoval s probíraným učivem. Vypracovávání připraveného listu žáky bavilo. Těším se příště, až se předvedou, jak dokáží číst. 
Dopravní výchova 5. B
Vloženo dne: 4.10.2022
Počet fotek: 56
Naši prvňáčci - 1. B
Vloženo dne: 3.10.2022
Počet fotek: 31
Naši prvňáčci.
Vyučující hodina velice kvalitně připravena. Žáci krásně spolupracovali. Veškeré učivo, které bylo v hodinách probíráno, ovládají. Domácí úkoly si samostatně zaznamenávají. Paní učitelce a žákům za hospitační hodinu moc děkuji. 
Naši prvňáčci - 1. A
Vloženo dne: 3.10.2022
Počet fotek: 41
Naši prvňáčci
Předem bych ráda poděkovala za velice inspirativní hodinu. Spojení písničky, matematiky a „divadla“ byla efektivní. Žáci chodí do školy teprve měsíc, ale jejich chování je příkladné, hlásí se, jsou k sobě ohleduplní. Veliký podíl na to má jejich paní učitelka, která je velký profesionál. Líbilo se mi celé klima třídy. 
Archeo dílna 6. A
Vloženo dne: 26.9.2022
Počet fotek: 8
Školní výlet 9. A
Vloženo dne: 23.9.2022
Počet fotek: 3
Den 5
Odjezd.
Sběr papíru
Vloženo dne: 23.9.2022
Počet fotek: 2
Děkujeme všem. 
1. místo - 5. A - 327 kg
2. místo - 1. B - 233,5 kg
3. místo - 5. B - 166 kg
Vyšehrad
Vloženo dne: 23.9.2022
Počet fotek: 68
Akce pořádaná olympijským výborem se konala na Vyšehradě. 
Malý fotbal IV. kategorie
Vloženo dne: 23.9.2022
Počet fotek: 1
23.9. v areálu FC Tempo Praha proběhlo úvodní kolo turnaje v malé kopané. Zápasy ve skupině byly vyrovnané a dokonce v tabulce rozhodovalo skóre, protože tři týmy měly stejný počet bodů. Bohužel náš vlažný vstup do prvního zápasu se nám stal osudovým. S nejhorším rozdílem vstřelených a obdržených gólů jsme nepostoupily do finále. 
Školní výlet 9. A
Vloženo dne: 22.9.2022
Počet fotek: 13
Den 4
Výlet Rokytnice. Deskové hry. Stolní tenis. Volejbal. Fotbal. Discotéka.
Malý fotbal III. kategorie
Vloženo dne: 22.9.2022
Počet fotek: 1
22.9. jsme se zůčastnili turnaje v malé kopané pro Prahu 4. Celý turnaj jsme předváděli vynikající výkony, díky kterým jsme se dostali do finále, které se konalo o týden později. V něm nás zradilo zakončení a nakonec z toho bylo 5. místo na Praze 4. Myslím, že jsme mohli pomýšlet na lepší umístění, ale není všem dnům konec. Příští rok budeme znovu bojovat. 
Školní výlet 9. A
Vloženo dne: 21.9.2022
Počet fotek: 17
Den 3
Sklárna. Vodopády.
Přestože se dnes harrachovská sklárna zabývá mnohými aktivitami, sklářská výroba zůstává srdcem i plícemi celé společnosti. Sklo se ve sklárně na Novém Světě foukalo již na počátku 18. století a pravděpodobně ještě daleko dříve. Společnost Sklárna a minipivovar Novosad a syn Harrachov s.r.o. Czech Republic je dnes nejstarší nepřetržitě fungující sklárnou nejen v Čechách, .........
Školní výlet 9. A
Vloženo dne: 20.9.2022
Počet fotek: 17
Den 2
Deváťáci dnes navštívili lanové centrum. Krásnou procházku dlohou 6 km zvládli všichni. :-)
Archeo dílna 6. B
Vloženo dne: 19.9.2022
Počet fotek: 19
Žáci byli rozděleni do skupin. Seznámili se s  postupem práce. Střepy rozdělovali a pokoušeli se je skládat. Po sestavení vyrobili nákres složené a slepené nádoby. Hodina rychle utekla, žáci pracovali celou hodinu s velkým zaujetím. Práce je moc bavila.
Školní výlet 9. A
Vloženo dne: 19.9.2022
Počet fotek: 19
Den 1
Všichni dorazili na místo v pořádku. Proběhlo zabydlení. Oběd. Byl výborný. A procházka, i když počasí bylo trochu deštivé.
Informatika 2. C
Vloženo dne: 16.9.2022
Počet fotek: 7
Co je to počítač, monitor, klávesnice a myš, která nekouše? Jak se zapíná a vypíná? Jak trénovat matematiku? To vše se naši malí žáčci z 2. C dozvěděli na své první hodině "informatiky". Vše zvládli jako zkušení informatici.
ČSP
Vloženo dne: 15.9.2022
Počet fotek: 2
Čověk Svět Práce – 5. B
Nejenom v přírodovědě se žáci učí o ovoci a zelenině, ale důležitá je i manuální zručnost, rozvoj jemné motoriky a představivosti.
Matematika
Vloženo dne: 15.9.2022
Počet fotek: 6
Další využití her v matematice. Logika a budování strategií, práce s chybou, dokázat si obhájit svůj postup.
Den stromů
Vloženo dne: 14.9.2022
Počet fotek: 5
Jak pomáhá kůň v lese? Kdo je to arborista? A jak dokáže dřevosochař vytvořit z obyčejného kmene umělecké dílo? To vše a mnohem víc se žáci dozvěděli na celodenní oslavě Dnů stromů ve středu 14. září 2022. V Kunratickém lese na ně čekal celodenní program o stromech, lese a jeho zvířecích obyvatelích a zblízka poznali práci těch, kdo o pražskou zeleň pečují. Žáky a vyučující nezastavilo ani trochu deštivé počasí.
Preventivní program 5. B
Vloženo dne: 13.9.2022
Počet fotek: 6
Pasování prvňáčků
Vloženo dne: 9.9.2022
Počet fotek: 28
Školní žákovský parlament
Vloženo dne: 9.9.2022
Počet fotek: 6
Parlament se schází zpravidla 1x měsíčně. Žáci jsou do žákovského parlamentu voleni. Parlament se podílí na uskutečňování vizí školy. Parlamentáři od spolužáků sbírají podněty, co ve škole zlepšit. Cílem činnosti žákovského parlamentu je aktivní zapojení žáků do života školy. Zástupci zde prezentují za svou třídu problémy, se kterými se ve škole potkávají. Přichází s různými změnami a nápady, které by mohly být prospěšné. Žáci o problémech diskutují, rozdělují si a řeší úkoly, které by měly vést k pozitivním změnám ve škole a k většímu podílení se žáků na jejím chodu.
 
Matematika 7. ročník
Vloženo dne: 9.9.2022
Počet fotek: 5
Využití nápadů ze školení pedagogických pracovníků. Trimina v praxi. Žáky aktivita moc bavila. A hlavně, chyby nás posouvají dál.
Adaptační den - 6. A, 6. B
Vloženo dne: 8.9.2022
Počet fotek: 5
Šesté ročníky se zúčastnily adaptačního programu. V jeho rámci žáci prošli 5 rozmanitými aktivitami, mj. si představili zvíře, kterým by si přáli být, dále společně vymačkávali tajný kód, nebo se zcela v tichosti přemisťovali po třídě za pomocí židliček. Všichni si aktivity užívali a dozvěděli se něco nového nejen o své třídě, ale i o sobě samých.
Žáci si během dne vyzkoušeli různé aktivity zaměřené na komunikaci a spolupráci. Ne všechno se podařilo na první pokus, ale s návrhem na společné řešení vždy úspěšně dosáhli cíle. 
 
Květinová výzdoba
Vloženo dne: 6.9.2022
Počet fotek: 1
Žáci pečují o květiny, které nám zkrášlují prostory školy.
Sportovní den s FBŠ BOHEMIANS
Vloženo dne: 2.9.2022
Počet fotek: 47
První školní den
Vloženo dne: 1.9.2022
Počet fotek: 79
1. 9. byl velký den pro naše prvňáčky. Vykročili na svou cestu po vědění a sbírání nových poznatků a dovedností. Pro naše nové žáky - prvňáčky - bylo přichystáno slavnostní uvítání. Kromě třídních učitelek,  vychovatelek a asistentek je  přivítala také paní ředitelka spolu se zastupitelkou Lucií Michkovou a ostatní vyučující.

Všem žákům přejeme úspěšný a radostný školní rok!