Sportovní klub Želvička

Sportovní klub želvičku jsme založili pro všechny děti, rodiče a všechny aktivní příznivce naší školy. Najdete zde informace o našich sportovních kroužcích, turnajích, cvičeních, prostě o všem, co se u nás bude dít. Věříme, že každý si může najít cestu ke sportu a dostat šanci si zkusit najít svou oblíbenou sportovní činnost. Tak vstávat a cvičit… smiley
NOVINKY
Školní rok 2022 - 2023
OVOV - Praha 4

24.3. se u nás ve škole uskutečnila jedna z největších sportovních akcí pro školy na Praze 4. OVOV (odznak všestrannosti olympijských vítězů) má velkou tradici a zapojují se do této akce školy po celé republice. Kdo by měl zájem o více informací k tomuto projektu, přikládám níže odkaz. U nás na škole má několikaletou tradici, kdy se všestrannosti věnujeme a během školních let děti testujeme a trénujeme, Jako odměnu mají právě tyto závody, kde se potkávají s olympioniky a známými osobnostmi. U nás byl během závodu přítomen Ivan Hnilička (zlatý hokejový brankář z OH, Patrik Šorm (atlet, medailista z ME), Jakub Kohák (herec), pan starosta Prahy 4 a další sportovní hvězdy. Už samotná účast a organizace u nás na škole je odměnou pro všechny, ale nám se podařilo celé závody vyhrát a to je obrovský úspěch! Porazili jsme dokonce sportovní ZŠ Jitřní, což je veliká odměna pro všechny, kteří u nás na škole sport podporují a aktivně dělají. Děkujeme :-)

Informace o projektu: https://www.sazkaolympijskyviceboj.cz/odznak-vsestrannosti/zakladni-informace
Odkaz na fotogalerii: https://www.zsbitovska.cz/galerie/photo?id_galerie=1189
Odkaz na výsledky: http://www.sazkaolympijskyviceboj.cz/data/ovovContest/district/file/vysledky-odznak-vsestrannosti-praha-4-24.3.2023-komplet.pdfBasketbal III. kategorie chlapci

24.2. proběhl u nás na škole další turnaj pro školy z Prahy 4. Kluci se statečně prali o postup do dalšího kola, ale bohužel jsme nakonec obsadili třetí místo ve skupině a dál jsme nepostoupili. Ale pro nás byl celý turnaj jedna velká výhra. Začali jsme s tím, že nikdo basketbal nehrál a ke hře měly naše výkony daleko. V turnaji jsme však drželi krok s týmy, které měli závodní hráče a všichni předváděli vynikající výkony. Celá akce tedy splnila vše, co jsme o dní čekali. 

 

Dětský fotbalový pohár 2023

21.2. jsme byli s výběrem našich nejmenších fotbalových nadějí na turnaji v moderní sportovní hale jedenáctka. Turnaje se zúčastnilo deset týmů a my jsme skončili na 5. místě. Důležitější pro nás však bylo spousty zážitků a skvělé zábavy. Všem moc děkujeme za vzornou reprezentaci a těšíme se na další turnaje a zápasy. 

 

Florbal II. kategorie

6.12. jsme se zúčastnili turnaje pro 4. a 5. třídy ve florbalu. Mezi sedmi školami jsme obsadili krásné třetí místo a jediný prohraný zápas ve finále, nemohl být vyrovnanější. Prohráli jsme až na samostatné nájezdy. Celým turnajem jsme jinak dominovali a tentokrát chybělo jenom trošku "štěstíčka". Z fotek je vidět, jak skvělý tým jsme měli a jakou energii kluci do turnaje dávali. Všem děkujeme a těšíme se na další sportovní akce.  

Testování ČŠI 2022

V listopadu proběhlo ve škole testování tělesné zdatnosti pod hlavičkou České školní inspekce. Testovali se všichni žáci 3. a 7. ročníků. Měření probíhá na každé škole v ČR z následujících disciplín. Skok z místa, sedy lehy, člunkový běh 4x10m a vytrvalostní běh. U nás na škole proběhlo vše v pořádku a otestovalo se přes sto žáků. Nyní budeme čekat na zpracování údajů a na výsledný report. 

 
 
Florbal IV. kategorie

16.11. ve sportovním areálu Hamr Bráník proběhl turnaj ve florbale IV. kategorie. V celém turnaji jsme předváděli výborné výkony, ale na postup do finále to bohužel nestačilo. Náš tým byl určitě věkově nejmladší ze všem, proto máme dobré vyhlídky do příštích ročníků. Věříme, že příště zabojujeme o ty nejvyšší umístění. 

  
 

Basketbal IV. kategorie

11.11. se u nás v nové sportovní hale konal turnaj v basketbalu pro nejstarší žáky. Byla to pro nás velká výzva, protože pro většinu kluků byl toto jejich první turnaj v basketbale. Na tělesné výchově jsme se snažili co nejlépe připravit a myslím, že se nám to povedlo. Sice jsme byli ve skupině na třetím místě a do finálového turnaje jsme nepostoupili, ale hráli jsme vyrovnaně a dokázali se ostatním školám vyrovnat. Stejně tak uspořádání v naší moderní hale je skvělá vizitka pro naší školu. Zapojujeme se tímto do řad škol, která pomáhají s organizací pro ostatní školy. Všichni byli spokojeni a to byl cíl této akce. 


 

Stolní tenis III. kategorie a IV. kategorie

21.10. se v areálu Hamr Bráník odehrál turnaj ve stolním tenise. V daný den se prakticky odehrály hned čtyři turnaje. Dva turnaje dívek a dva chlapců. Vše se odehrávalo až na patnácti stolech najednou, proto tento turnaj patří mezi ty nejnáročnější na organizaci. Potvrdili jsme roli, že jsme mezi všechny sporty patří naše škola k nejlepším, když jsme získali jedno druhé a dvě třetí místa. Navíc jsme měli nejlepšího hráče celého turnaje Jáchyma Chybu. Ten neprohrál ani jeden svůj zápas a právem si s ním chtěl každý zahrát. Z celého turnaje máme velkou radost, hlavně kvůli utváření dobré party a rozvoji tohoto sportu u nás na škole. 
 

Malý fotbal III. kategorie

22.9. jsme se zůčastnili turnaje v malé kopané pro Prahu 4. Celý turnaj jsme předváděli vynikající výkony, díky kterým jsme se dostali do finále, které se konalo o týden později. V něm nás zradilo zakončení a nakonec z toho bylo 5. místo na Praze 4. Myslím, že jsme mohli pomýšlet na lepší umístění, ale není všem dnům konec. Příští rok budeme znovu bojovat. 

 

Malý fotbal IV. kategorie

23.9. v areálu FC Tempo Praha proběhlo úvodní kolo turnaje v malé kopané. Zápasy ve skupině byly vyrovnané a dokonce v tabulce rozhodovalo skóre, protože tři týmy měly stejný počet bodů. Bohužel náš vlažný vstup do prvního zápasu se nám stal osudovým. S nejhorším rozdílem vstřelených a obdržených gólů jsme nepostoupily do finále. 

 
Školní rok 2021 - 2022
Závody OVOV

3.5.2022 proběhly závody OVOV. Jedná se o závody všestrannosti, které jsou velmi populární a zůčastnilo se ho 11 škol a téměř 300 závodníků. Ve škole se připravujeme na tuto akci v průběhu celého roku. Na škole probíhá v každé třídě testování a žáci mezi sebou soutěží v disciplínách OVOV. Díky této přípravě jsme měli spoustu výborných individuálních výsledků a jako tým ZŠ Bítovská jsme vybojovali 3. místo. Je to obrovský úspěch, vzhledem k tomu, že na prvním místě je sportovní škola a mezi druhým a třetím místem to bylo o pár bodíků. Žáci postoupili do dalšího kola, což byl náš cíl. 


Nejlepší beachvolejbalisté jsou z naší školy

V minulém týdnu proběhlo slavnostní vyhlášení zimní beachvolejbalové soutěže. Máme obrovskou radost, že nejlepší hřáč ( Vojta Pavlusek) a hráčka (Sussana Faganello) jsou naši studenti. Nejlepším týmem v Praze, který vyhrál je beachvolejbalová škola Praha. S tímto klubem úzce spolupracujeme v rámci Bítovského sporťáčku. Jsme rádi, že společná spolupráce funguje a přináší radost a výsledky. 

McDonalds CUP I. a II. kategorie

V úterý 12.4.2022 proběhlo finále Prahy 4 v McDonalds Cupu. Abychom se dostali do tohoto finále, museli jsme vyhrát první kolo. Tam se zadařilo oběma kategoriím. Jako jediná škola můžeme říct, že jsme za celý turnaj neprohráli ani jeden zápas. Pár remízových výsledků ovšem nehrálo v náš prospěch, proto jsme se do Finále celé Prahy nepodívali. Mladší kategorie 1.-3. třída obsadili celkové 5. místo a starší kategorie 4.-5. třída třetí místo. 
Volejbal dívek

Ve středu 16.3.2022 proběhl turnaj v obvodním kole dívek ve volejbale pro Prahu 4. Naše dívky postoupily do finálového turnaje, kde se už potkají pouze nejlepší čtyři týmy. Máme velkou radost, že se do týmu zapojily holky od sedmé až po devátou třídu. Postup stál hodně modřin a spálenin, ale jsme za něj rádi a těšíme se na finálový turnaj. 

 

Florbal mladých nadějí

Ve čtvrtek 2.12.2021 proběhl turnaj ve florbalu 4. a 5. tříd. Dnešní doba je pro sport složitá, ale stále zůstává pár škol, které se snaží sport zachovat, protože si uvědomujeme, že je důležitý pro děti. Turnaje se tedy kromě nás zúčastnily ještě další tři školy. Zápasy byly vyrovnané a my jsme nakonec vybojovali krásné druhé místo, z kterého máme velikou radost. Děkujeme všem reprezentantům, všichni jsme si turnaj užili. Také jsme rádi, že nám funguje spolupráce s florbalovým klubem FbŠ Bohemian, kteří u nás na škole vedou kroužky florbalu. 


"Zázrak na basketbalové palubovce" - kvalifikace do finále Prahy 4 v basketbale IV. kategorie

Dnes (3.11.2021) proběhla kvalifikace Prahy 4 v basketbalu IV. kategorie. Musíme se přiznat, že očekávání nebyla příliš veliká. Ovšem co se dělo na palubovce, to předčilo všechny možné scénáře. Hráli jsme ve skupině s ZŠ Horáčkova, ZŠ Sdružení, ZŠ Kunratice. Dokázali jsme všechny porazit. Hlavní bod turnaje, ale vidím v tom, jaký týmový duch jsme ukázali. Všichni bojovali, hráli jeden za druhého a nakonec se všichni zapsali i do statistik vstřeleným košem. Všem moc děkujeme za vzornou reprezentaci a těšíme se příští týden na finále Prahy 4. Finále Prahy 4 v malé kopané III. kategorie - 2. místo!!!

Dnes (7.10.2021) proběhlo finále v malé kopané pro Prahu 4. Naši chlapci se na tento turnaj probojovali z kvalifikace. Náš cíl byl největší, a to vyhrát. Bojovali jsme, dřeli jsme, ale dnes nám chybělo pověstné "štěstíčko". V každém zápase jsme měli enormní převahu, ale soupeři zvolili správnou defenzivní taktiku. Druhého místa si vážíme a gratulujeme vítězné škole. Těšíme se příští rok na odvetu :-) Všem chlapcům děkujem za vzornou reprezentaci školy. 


 

Vážení příznivci sportu,
i v tomto školním roce budeme v hodinách tělesné výchovy plnit disciplíny Sazka Olympijského víceboje. Pro první stupeň letos zavedeme malou změnu v disciplínách. Bude se jednat o Olympijský diplom. Pro druhý stupeň stále platí Odznak všestrannosti

Všem držíme palce k co nejlepším osobním výkonům smiley

Kontakt
  • Mgr. Radek Voštiňák  e-mail: vostinak@zsbitovska.cz   tel.: 724 907 029