Školní parlament

Školní parlament je místo, kde se setkávají žáci s učiteli a vedením školy. Jeho fungování napomáhá zlepšovat komunikaci, umožňuje dětem prosazovat vlastní návrhy k chodu školy a vyjadřovat se na bezpečném místě k problémům, které během vzdělávací procesu nastanou. Žáci díky parlamentu lépe chápou svá práva a vnímají své povinnosti.
Parlament zároveň naplňuje vzdělávací cíl v oblasti výchovy demokratického občana a osobnostní a sociální výchovy.
Parlament tvoří zástupci tříd z 3. až 9. ročníku. Pravidelně se scházejí dvakrát měsíčně.  Na schůzích přednášejí své připomínky a návrhy, o všem demokraticky hlasují.

Koordinátorem činnosti parlamentu ze strany pedagogických pracovníků je  Mgr. Barbora Holanová a Mgr. Marika Jonášová.

Složení školního parlamentu ve školním roce 2021 / 2022:

Zástupci parlamentu jsou vybíráni od 3. do 9. tříd svými spolužáky a učiteli na začátku každého školního roku.

Termíny schůzí školního parlamentu ve školním roce  2021 / 2022:

Schůzka parlamentu