Akce školní družiny

Fotografie ŠD
Připravili jsme pro vás fotografie z činnosti školní družiny. Naleznete je ve FOTOGALERII.

MISS ŠD
Dne 19.6.2017 proběhla ve ŠD soutěž MISS ŠD 2017. Zúčastnilo se jí osm mladých slečen - miss jednotlivých oddělení. V úvodním rozhovoru se nám všechny miss představily a mohli jsme se o nich dozvědět něco zajímavého. Druhá disciplina byla volná, takže každá soutěžící předvedla to, co umí - recitaci, zpěv, tanec, hru na flétnu, gymnastiku atd. Všchny si vysloužily  velký potlesk za svůj výkon. V poslední disciplíně se měla celá třída, za pomoci miss, seřadit od nejmenšího po největšího. Ukázala se zde šikovnost a spolurpáce.  I tento soutěžní úkol miss hravě zvládly. Po slavnostních fanfárách byla zvolena MISS ŠD - Tonička Mecerová a 1. Vícemiss - Ema Malátová a 2. Vícemiss - Martinka Dušková. Vše výhercům i soutěžícím ještě jednou blahopřejeme.

Závody v běhu
5.6.2017 se mohly děti ze ŠD účastnit závodů v běhu na 60m a 200m. Závodili jak jednotlivci, kteří zastupovali svá oddělení ŠD, tak na závěr měla možnost běžet i celá třída. U tohoto závodu se měřil čas závodníka, který doběhl do cíle jako poslední. Na slavnostním vyhlášení 8.6. si vítězové převzali nejen diplomy, ale i drobé ceny za svůj výkon. Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další závody.

Bítovské vajíčko
11.4.2017 proběhlo vyhodnocení soutěže Bítoské vajíčko. Celkem bylo odevzdáno 54 různě vyzdobených vajíček. Na prvním místě se umístila Bára Schützová, na druhém místě byla Adélka Kvapilová a třetí místo obsadila Adélka Petříková. Všem, kteří se do soutěže zapojili moc děkujeme za jejich výtvory.

Divadlo - "Evelýnko, nauč se pozdravit!"
10.4.2017 navštívili naše prvňáky a druháky opět slepičky Květa a Evelýnka. Tentokrát učili děti, jak, kdy a koho správně pozdravit. Dětem se divadlo líbilo díky své hravosti, veselosti a získaly tak potřebné základy etikety.

Novinky ze ŠD
Ve fotogalerii najdete nové foto z proběhlých akcí ŠD - Canisterapie a Divadlo S Úsměvem. Obě akce se vydařily a věříme, že dětem přinesly radost. Další akcí bude Dívadlo "Evelýnko, nauč se pozdravit" 10.4.2017 a vyhodnocení soutěže Bítovské vajíčko 11.4.2017.

Bítovské vajíčko
Milé děti a milí rodiče,
srdečně vás zveme do soutěže o nejkrásnější velikonoční kraslici - Bítovské vajíčko. Soutěž se koná od 6. do 24.3.2017, kdy můžete své kraslice, které společně doma vytvoříte, odevzdávat svým vychovatelkám.

Podmínky soutěže:
  • kraslice může být buď na ptačí skořápce (slepičí vejce) nebo plastové (koupíte v papírnictví)
  • výtvarná technika je libovolná
  • každý výrobek musí být označen jmenovkou (jméno a třída)
  • každý výrobek musí být opatřen šňůrkou na zavěšení

Moc se na vaše kraslice těšíme. Všechny budou vystaveny pod pergolou vedle školní družiny (pavilon C). Vyhodnocení bude 11.4.2017. Na tři nejlepší čeká odměna.

Evelýnko, neutrácej tolik!
Dnes mohly děti ve školní jídelně shlédnout zajímavý program z oblasti finanční gramotnosti. Díky slepičkám Květě a Evelýnce se děti dozvěděly jak vznikly peníze a jak s nimi zacházet a mohly si i zasoutěžit.  Děti program zaujal svým vtipem i obsahem. Foto najdete ve fotogalerii.

Finanční gramotnost
Zveme děti ze ŠD (1-3 třída) na pořad o finanční gramotnosti "Evelýnko, neutrácej tolik". Akce se bude konat 7.2.2017 od 15 do 16 hodin ve školní jídelně. Cena 50,- Kč. Zájemci o tento program potvrdí účast dítěte do 30.1.2017 zápisem v notýsku ŠD.

Beseda o zvířatech
17.1.2017 se děti zúčastnily besedy o zvířatech. Díky své zvídavosti  se dozvěděly mnoho zajímavého o životě medvěda, vlka, ale také hrocha, žirafy atd.

O nejvtipnějšího sněhuláka
Dne 10. ledna 2017 proběhla ve školní družině soutěž O nejvtipnějšího sněhuláka. Z nakreslených výtvorů byly vybrány ty nejlepší a vítězné obrázky můžete vidět na nástěnce před ŠD. Druhá část soutěže - stavba nejvtipnějšího sněhuláka ze sněhu - proběhne v nejbližžích dnech.

Beseda o zvířatech
17. ledna 2017, od 14 do 15 hodin, zveme všechny děti ze ŠD na zajímavou besedu o lesních zvířatech, kterou pro nás uspořádá zookroužek ústeckého kraje. Besedu budou doprovázet malé soutěže, fotografie i další zajimavosti. Přihlásit se můžete do 11. 1. 2017 potvrzením v notýsku. Cena 25,- Kč.

Zážitek africké kultury
I když je podzim, ve školní družině jsme zažili horké africké dny. Zajímavé vyprávění nám dalo poznat život v africké vesnici a díky skvělým africkým hudebníkům si děti mohly zazpívat a zatančit jako kdyby byly právě v Africe. Někteří si domů odnesli i pravé africké korálky. Nálada byla výborná a celá akce se zdařila.

Podzim ve školní družině
Školní družina ani v letošním školním roce nezahálí a má pro děti připraveny různé zajímavé odpolední aktivity. Největší část odpoledne zahrnuje pobyt venku s využitím všech herních prvků (lanovka, skluzavky, kolotoč, prolézačky, pískoviště...) a hřišť, určený k míčovým a jiným kolektivním hrám. Také při pobytu ve třídě děti tvoří, kreslí, hrají si a soutěží.

< <     09/2017     > >